KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 13955004
nr 1395 5004
Pär Gunnar Thelander
(f. 1936), Sverige
Färgetsning, "Paradis II", 1989, Haskel 226. Signerad, numrerad 18/90. Oramat löst blad, etsning + handkolorering. Bladets mått: 87,5x68 cm
Utrop:
300 kr
Såld:
600 kr
måndag 3 maj 2021
kl 18:27:06
250 kr
300 kr
500 kr
450 kr
500 kr (Budbetjänt)
Pär Gunnar Thelander
Läs mer om Pär Gunnar Thelander